Kodėl komandos formavimas naudingas verslui
Bet kokio dydžio įmonei yra aktualu, kad komanda būtų stipri, tačiau daugelis jų to nevertina ir siekia klientų pasitenkinimo, nepaisydami savo darbuotojų poreikių. Pamirštama, kad žmonės yra didžiausias turtas, o tai ilgainiui gali virsti brangia klaida.
Kad sporto komandos taptų stiprios, jos treniruojasi kartu. Ne išimtis ir versle veikiančios darbuotojų komandos – siekiant geresnių rezultatų, joms taip pat reikalingas formavimas arba, kitaip tariant, įgūdžių, kurių reikia optimaliai atlikti darbą, lavinimas. Kaip žaidėjams treniruotės padeda sistemingai lavinti įvairius įgūdžius, apimančius jų sportinius gebėjimus, taip komandos formavimo praktikos padeda darbuotojams tobulinti įgūdžius įvairiuose komandinio darbo aspektuose, pavyzdžiui, bendravimo, delegavimo, pasitikėjimo, atskaitomybės ir bendradarbiavimo.
Komandos formavimas turėtų tapti nuolatiniu įmonės kultūros elementu – tokia veikla ne tik padidina darbuotojų moralę, produktyvumą ir atvirą bendravimą, bet gali stipriai prisidėti prie jūsų verslo sėkmės ir pelningumo. Tai pati svarbiausia investicija, kurią galite skirti savo įmonės darbuotojams, stiprinanti tarpusavio pasitikėjimą, bendravimą, mažinanti konfliktus ir skatinanti bendradarbiavimą.
Deja, daugelis įmonių nesupranta komandos formavimo vertės ir neskiria jai laiko. Kodėl turėtumėte įtraukti komandos formavimo veiklas ir kuo jos naudingos jūsų verslui?
Geras tarpusavio ryšys skatina produktyvumą
Kuo geriau darbuotojai vienas kitą pažįsta, tuo stipresnis jų tarpusavio ryšys. Pastebėta, kad žmonės, kurie patinka vienas kitam, geriau dirba kartu. Darbas gali būti labai įtemptas ir varginantis, tačiau kai šalia yra patinkantys žmonės, tai gali turėti didelę įtaką darbo kokybei.
Sudaryti žmonėms galimybes bendrauti ir tai daryti prasmingai ne tik įprastų susitikimų ar pristatymų metu, yra iššūkis, kuris turi būti įgyvendintas. Vienas iš būdų – kasdieniame pokalbyje. Kiekvieną dieną tuo pačiu metu visa įmonė gali susirinkti į susitikimą ir trumpai aptarti pagrindinius projektus, užduotis bei kartu pasidžiaugti pasiekimais. Be to, darbuotojai gali būti raginami vieni su kitais dalytis 101-no savo gyvenimo tikslo sąrašu. Tikslai gali būti įvairūs – nuo naujos kalbos mokymosi iki pasiektos Everesto viršūnės. Tai puikus būdas sužinoti apie žmones ir jų svajones, taip pat generuoti idėjas būsimai komandos formavimo veiklai.
Kartais darbuotojai daug laiko praleidžia vienas su kitu, tačiau yra per daug užsiėmę darbu, kad galėtų reguliariai bendrauti ir pažinti savo kolegą. Išeitis – veiklos ne darbo aplinkoje, nes naujoje vietoje jie gali aptarti savo šeimas, kitus interesus. Kai kurie jų gali pastebėti bendrus pomėgius ar patirtis. Diena ne biure taip pat leidžia darbuotojams pabendrauti su kolegomis, dirbančiais nereguliariai.
Kuria įmonės kultūrą ir taupo išteklius
Į darbo rinką ateinanti karta didelį dėmesį skiria įmonės kultūrai. Jie nori dirbti įmonėje, kurioje galėtų didžiuotis dirbdami. Komandos formavimo veikla padeda sukurti tokią įmonės kultūrą, kurioje darbuotojai mielai ateina į darbą, lengvai bendradarbiauja, pasitiki ir gerbia vienas kitą. Teigiama įmonės kultūra padeda darbuotojams suvokti savo vertę komandai ir ugdyti pasitikėjimą savo įgūdžiais. Tai rodo, kad kiekvienas gali kažkaip prisidėti prie komandos, o sėkminga komanda sudaro sąlygas darbuotojams dalintis idėjomis ir ugdyti kūrybiškumą. Kuo labiau jūsų darbuotojai jaučiasi vertinami, tuo mieliau jie dalijasi savo idėjomis ir nuomonėmis. Padėjus darbuotojams pasijusti verslo dalimi, jie bus labiau motyvuoti priimti naujus iššūkius savo darbe.
Dar viena nauda – kai jūsų komanda džiaugiasi galėdama dirbti jums ir vienas su kitu, labiau tikėtina, kad jie liks įmonėje ir sumažins išlaidas, susijusias su naujų darbuotojų samdymu ir priėmimu.
Mažina atotrūkį tarp skirtingų grandžių
Komandos negali gerai veikti, jei jos nariai nesutaria. Darbuotojų skatinimas vertinti bendravimą ir komandinį darbą padeda pagerinti darbo santykius ir darbo kokybę. Komandos formavimo veikla yra skirta glaudesniam bendravimui ir bendradarbiavimui plėtoti, o tai padeda komandoms tapti efektyvesnėmis.
Neretai tarp skirtingų organizacijos lygių darbuotojų nutrūksta ryšys, o tarp vadovybės ir darbuotojų, kartais atrodo, jog jo visai nėra. Komandos formavimo veikla gali padėti panaikinti atotrūkį, nes dirbdami kartu žmonės siekia bendro tikslo, o tai padeda vieniems į kitus žiūrėti kaip į bendradarbius, o ne kaip į viršininką ir darbuotojus.
Išbandykite naujus dalykus ir užtikrinkite tęstinumą
Laimė ir mokymasis yra labai glaudžiai susiję. Naujų dalykų išbandymas su savo darbuotojais gali sukurti gerą nuotaiką, o tai, savo ruožtu, naudinga ne tik žmonėms, bet ir verslui. Pasirinkę kažką unikalaus ir šiek tiek už komforto zonos ribų, galite paskatinti darbuotojus susiburti. Dauguma komandos formavimo užmojų žlunga, nes nėra tęstinumo – veikla atliekama, o paskui pamirštama, todėl labai svarbu rasti būdų, kaip jaudulį išlaikyti ir planuoti tęstinį komandos ugdymą.
Kaip žinoti, kad sėkmingai subūrėte komandą? Jei buvo juoko, jaudulio ir pasiekimų jausmas, o gal ir keletas „Instagram“ akimirkų, jūs tikrai einate teisingu keliu!