Šių metų kalėdinių vakarėlių tendencijos
Klausimų, ar šiemet kalėdinis įmonės vakarėlis turi vykti gyvai, nebekyla – jei pernai organizacijų vadovai dar svarstė, kokį formatą rinktis, šiemet darbuotojai su nekantrumu laukia įsimintinos šventės kolegų apsuptyje.
Kokios tendencijos ir mados atsispindės 2022-ųjų šventiniuose renginiuose, aptaria naujo prekės ženklo renginių organizavimo rinkoje „Eventful“ kūrėja Diana Jucevičienė.
Ragina rinktis aplinkai draugiškus sprendimus
Kaip ir pernai, viena svarbiausių tendencijų, į kurią gręžiasi visas pasaulis, anot D. Jucevičienės, yra tvarumas.
„Pradedant kvietimais, baigiant maitinimu, – viskas palieka pėdsaką gamtai, todėl renginių organizatoriai kviečiami rinktis vis tvaresnes alternatyvas: iš kuo natūralesnių medžiagų pagamintos dekoracijos, elektroniniai kvietimai, jokių vienkartinių indų bei aplinkai draugiškos dovanos kolektyvui“, – vardija specialistė.
Tiesa, ji pastebi, kad šiemet tvarumo idėjas vakarėliuose gali padiktuoti ne vien rūpestis gamta: „Panašu, kad verslus būti sąmoningesniais privers ir išaugusios elektros bei kitų paslaugų kainos.“
Nostalgija, tradicija, glamūras
„Kalbant apie teminius Kalėdų vakarėlius, iš populiariausių sąrašo jau daug metų nedingsta nostalgiją keliančios tradicinės šventės – sidabro, aukso bei raudona, žalia spalvos, alaviniai kareivėliai, varpeliai, žvakės ir panašūs, dažnai minimalistiniai, akcentai, primenantys vaikystės šventes, – pristato D. Jucevičienė ir pažymi, jog šiemet vis dažniau prisimenamas ir glamūras. – Pirmiausia, manau, jog tai puikiai suderinama su taupymu. Pasirinkus tokią temą, didžiausias dėmesys skiriamas vakarėlio svečiams, o dekoracijos gali būti ir kuklesnės.“
Anot renginių organizatorės, klientai vis dažniau renkasi Džeimso Bondo, Didžiojo Getsbio motyvais paremtas temas: „Tokie renginiai labai padeda įtraukti darbuotojus į pasiruošimą bei renginio atmosferą, o ne vien „sudalyvauti“.
Pasirodymai ir ekskursijos
„Kadangi dvejus metus šventės buvo kitokios, šiemet į organizacijos vakarėlį stengiamasi sutalpinti visko kiek įmanoma daugiau – tai ir atlikėjai, ir magų ar akrobatų pasirodymai, būrėjų paslaugos, ugnies šou bei kitokios pramogos, o dar geriau, jei viskas viename renginyje, – juokiasi vakarėlių planuotoja. – Juos dalyviams galima pateikti kaip staigmeną, iš anksto nepranešant, kokioje erdvėje, koks pasirodymas laukia.“
Tiems, kurie trankaus vakarėlio neplanuoja, D. Jucevičienė rekomenduoja rinktis dienos pramogas, ekskursijas: „Pavyzdžiui, dirbtuvės ar orientacinės žaidynės yra puikus sprendimas mažoms įmonėms ar nedidelėms komandoms, norinčioms kartu jaukiai praleisti popietę, aptarti metų pasiekimus ir pasidalinti lūkesčiais.“
Ji primena, kad vakarėlio vieta padeda sukurti tinkamą atmosferą, todėl švęsti ten pat, kur vyksta darbas, – viena dažniausiai pasitaikančių klaidų: „Erdvė daro įtaką mūsų elgesiui, todėl šventės vieta turi būti skirta švęsti, o ne dirbti.“
Suartina komandą
Anot D. Jucevičienės, kalėdiniai vakarėliai – svarbi komandos formavimo dalis, todėl įmonės vis dažniau renkasi ne tik vakarinę dalį.
„Dieną komanda praleidžia stiprindama tarpusavio ryšį, didindama pasitikėjimą vienas kitu ar pramogaujant mokydamasi deleguoti darbus. Dažniausiai tai būna smagios, aktyvesnės veiklos, žaidimai, kurie padeda geriau pažinti kolegas ir „susidirbti“, o vakarą galima skirti šventinei vakarienei ar koncertui“, – galimus švenčių formatus pristato ekspertė.
Kalėdiniai vakarėliai – ne tik gruodžio šeštadieniais
Tie, kurie dar nėra suplanavę įmonės vakarėlio, „Eventful“ vadovės teigimu, šiemet vis dar gali spėti įšokti į traukinį, tačiau ragina juos paskubėti.
„Ne naujiena, jog gruodis yra populiariausias metas paminėti artėjančias didžiąsias metų šventes, todėl didesnės įmonės tai pradeda planuoti dar vasaros pabaigoje. Kitu atveju, rizikuoja, jog vieta ar renginio vedėjas jau bus užimtas, – perspėja organizatorė ir siūlo laisviau pažvelgti į kalendorių. – Vis daugiau kalėdinių vakarėlių vyksta sausį ar darbo dienomis – tai puikus sprendimas tiems, kurie atsibudo kiek per vėlai, tačiau nori, kad konkretūs jų šventės lūkesčiai vis tiek būtų įgyvendinti.“